Нетобзор - форум про интернет

Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.


Расширенный поиск  

Автор Тема: 3G CDMA антена своїми руками (зігзаг з рефлектором) 12дБ  (Прочитано 236600 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

TRANZIOR

  • Гость

Інструкція з виготовлення антени
«ЗІГЗАГ З РЕФЛЕКТОРОМ»
TRANZIOR 2010

ВСТУП :
-   Живу я на відстані 35км від Львова (там і розміщена базова станція CDMA), ось на днях  став абонентом CDMA UA.
При покупці модему вибирав такий, що має гніздо для підключення зовнішньої антени. Отож мій вибір впав на NOVATEL U720 (Обійшовся в 350грн). Як виявилось пізніше на внутрішній антені він спроможний не на багато.. Швидкість становила 80кбіт/сек при чому була досить нестабільною і диспетчер єднань показував що на лінії помилками аж засипає.
-   Тому було вирішено зробити зовнішню антену.
-   Перечитавши море форумів я зрозумів що однією з найпростіших для виготовлення буде антена типу «ЗІГЗАГ З РЕФЛЕКТОРОМ» - звичайна рамочна антена, яка дає досить високий коефіцієнт підсилення близько 9дБ з рефлектором , і  3-4 дБ без нього.

Ось так виглядає гніздо для підключення зовнішньої антени в NOVATEL U720 - зображений на першому рисунку.

Так тепер зовсім трохи теорії:
-   Стандарт  CDMA 800 Передає інформацію по прямому каналу на частоті 869-894 МГц
-   Приймає на зворотньому 824-849 Мгц
-    Довжина хвилі прямого каналу 336-346 мм
-   Довжина хвилі прямого каналу 336 354-364мм
-   Тобто смуга пропускання антени повинна бути в межах мінімального 824 Мгц і максимального 894 МГц значеннях частоти.
-   Середнє значення частоти (824+894)/2=859 МГц




Матеріали для антени :
-Дріт мідний (алюмінієвий)  діаметром 3-5м   70 См
- Трубка мідна 1x10                                                    6См
-  Кришка для закруток металічна ))                       1шт
-  Склотекстоліт (фольгова ний гетинакс),(лист алюмінію)  35х17см
-  Гвинти                     4шт.
-  Герметик
 - Прямі руки                     2шт
- Кабель коаксіальний RG 58  або RG6
Для розрахунку антени скористуємось програмою vhf81s2.exe :

вибираємо «Зігзаг з антеною»
Вводимо середнє значення частоти 859

От і є всі необхідні розміри для виготовлення.
Тепер необхідно було виготовити конектор, тому що купляти перехідник за 100грн я аж ніяк не збирався. Так само як і антену за 350грн ))
Для підключення антени я вирішив використати кабель RG 58 (50 Ом), завалявся в мене кусок. Але  на форумах пишуть що краще використовувати звичайний RG 6 (75 Ом телевізійний), тому що нормального RG 58 в Україні купити не можна. Ну я особисто використав його, крім того він ідеально входить в роз’єм для антени.



ВАЖЛИВО :
Затухання в кабелі досить суттєві. Чим більшу довжину ви будете використовувати тим затухання сигналу буде більшим. Що зводить роботу вашої антени на смарку. Більше 10м кабелю використовувати не рекомендую.
 

-   Кінець кабелю необхідно очистити від ізоляції

-   Ножицями із кришки вирізаємо кусок жерсті

-   Виготовляємо конектор
 

-   Запаюємо конектор і припаюємо до нього екран кабелю
 

Зверху я його обтягнув термоусадочним рукавом і ось як він виглядає :


-   Для того щоб точно виготовити антену креслимо на папері рамку наших розмірів, і вже по ній вигинаємо дріт:
 

-   вирізаємо прямокутний рефлектор за розмірами приведеними вище. (В мене на повний прямокутник не вистачило матеріалу)
-   Просвердлюємо отвір на перехресті діагоналей діаметром трохи більший за діаметр мідної трубки.

-   Просвердлюємо 4 отвори для гвинтів

-   Збираємо конструкцію

Припаюємо один кінець рамки до трубки
 

Готова антена

Багато народу не розпаювати кабель до антени, поянюю :

- Центральна жила паяється до одного з колін рамки, яке не має контакту з трубкою
- Екран кабелю паяється до трубки безпосередньо, або до іншого коліна (яке припаяне до трубки)
- відстань між колінами 3-5 мм



 

 ((3g)) ((3g)Швидкість зросла з  12кб/сек до 1 Мбіт/сек   ((3g)) ((3g))
 
Ось тести швидкості з антеною :




І графік з програми BWMeter :



Без антени зараз взагалі не конектиться, вважаю що це через погодні умови  :)

Вночі швидкість стає більшою.. Напевне це звязано з навантаженням мережі..  :)


З повагою Дякун Василь Ярославович
« Последнее редактирование: 16 Мая 2011, 23:08:50 от TRANZIOR »
Записан

Ikill

  • Гость

Ну что респект Аффтару, кто что скажет?
« Последнее редактирование: 03 Декабря 2010, 21:59:45 от -=Ikill=- »
Записан

TRANZIOR

  • Гость

Якщо в когось виникнуть якісь питання то запитуйте  :) Відповім всім  :?)
Записан

Николай

  • Администрация
  • *
  • Благодарность: +215/-0
  • Оффлайн Оффлайн
  • Сообщений: 4400
  • Город: на берегу Днепра

TRANZIOR Красава  ::)

сколько по времени делал?
« Последнее редактирование: 04 Декабря 2010, 09:09:01 от admin »
Записан

TRANZIOR

  • Гость

Ну по часу зайняло десь дві години )) Годину вчора годину сьогодні  *!!  ((3g)) Шось воно без антени взагалі тепер не конектиться  :( ...  ((3g))
Записан

Tusender

  • Гость

гарна штука  у мене направлена стоїть на 14 дицибел 800 мегагерц по твоїх програмахперерахую свої розрахунки і викладу чи підходить моя антена можливо щось там перероблю!!! А так
Респект Автору! ::)

Записан

Tusender

  • Гость

але відразу ж запитання чи можливо якийсь підсилювач зрoбити чи там дві антені якось з'єднати щоб сигнал прийому підсилити
« Последнее редактирование: 05 Декабря 2010, 12:49:28 от Tusender »
Записан

Tusender

  • Гость

Ну по часу зайняло десь дві години )) Годину вчора годину сьогодні  *!!  ((3g)) Шось воно без антени взагалі тепер не конектиться  :( ...  ((3g))

Просто модем розпробував що через антену йому по леше і так вже сильно напрягатися непотрібно:))
Записан

KJIuMoff

  • Гость

Как думаете если кабель длиной 6м будет состоять из 2х кусков и соединён спец. штекером, скорость сильно изменится?? или лучше взять целый кабель?  :)
Записан

Tusender

  • Гость

Как думаете если кабель длиной 6м будет состоять из 2х кусков и соединён спец. штекером, скорость сильно изменится?? или лучше взять целый кабель?  :)

При кожному стику швидкість може упасти на 10-15%
Записан

KJIuMoff

  • Гость

Еще такая проблема, на моём модеме Sierra 598U Разьём под антенну маленький, и как указано выше сделать коннектор своими руками невозможно. может кто пробовал? Рассказывайте. :)
Записан

Tusender

  • Гость

Еще такая проблема, на моём модеме Sierra 598U Разьём под антенну маленький, и как указано выше сделать коннектор своими руками невозможно. может кто пробовал? Рассказывайте. :)

Ця антена більш направлена ніж не направлена тобі потрібно не направлену а зробити можна все треба тільки захотіти!!!!!!
А якщо є вихід на антену то значить і антенний адаптер (кабель) повинен десь бути !!!
« Последнее редактирование: 05 Декабря 2010, 21:27:25 от Tusender »
Записан

KJIuMoff

  • Гость

Кабель FME стоит 120 грн. Вот в чем вся проблема.  :'(
Записан

Tusender

  • Гость

мій 100 і у мене їх 2
Записан

TRANZIOR

  • Гость

Еще такая проблема, на моём модеме Sierra 598U Разьём под антенну маленький, и как указано выше сделать коннектор своими руками невозможно. может кто пробовал? Рассказывайте. :)


Який такий "маленький" ,а на Novatel по вашому якийсь супер гіганський мутант ?? Він там також маленький.. А якщо він вже настільки маленький, то його можна випаяти і на зовні поставити інший саморобний.. Або звичайний конектор під RG 58
Записан